Series Writing Credits
Birgitte Askou | ||
Wenche Hugaas Jensen | ... | (writer: talkshow) |
Celeste Pedersen | ... | (writer: talkshow) |
Lars Puggaard | ||
Malene Ravn | ||
Neggie Rosenberg | ... | (supervising writer) |
Nikoline Nefer Solberg | ||
Henrik Toubro | ||
Torben Vognsen |
Series Cast
Lisbeth Janniche | ... | Self - Host | |
Martin Marx | ... | Speaker (voice) | |
Rest of cast listed alphabetically: | |||
Clara Haugaard | ... | Self - Participant (as Clara) | |
Leslie Ming Jensen | ... | Self - Participant (as Leslie) | |
Lars Lang | ... | Self - Participant (as Lars) | |
Carl-Mar Møller | ... | Self - Participant (as Carl-Mar) | |
Jill Liv Nielsen | ... | Self - Participant - Winner (as Jill) | |
Richard Nielsen | ... | Self - Participant (as Richard) | |
Allan Petersen | ... | Self - Participant (as Allan) | |
Naeem Sundoo | ... | Self - Participant (as Naeem) | |
Franciska Vitoft | ... | Self - Participant (as Franciska) |
Series Produced by
Bjarne Bo Berthelsen | ... | executive producer: TV Danmark |
Martin Berthelsen | ... | producer |
Caroline Bryld | ... | executive producer: TV Danmark |
Karina Buttler | ... | producer |
Nikolaj Daugberg | ... | producer |
Anders Hansen | ... | executive producer |
Caspar Holbek | ... | producer |
Sisse Jørgensen | ... | assistant producer: talkshow |
Ditte Koefoed | ... | producer (as Ditte Kofoed) |
René E. Kurtik | ... | producer (as René C. Kurtik) |
Casper Lindstad | ... | producer |
Tonny Solli | ... | producer (as Tommy Solli) |
Christian Sylvest | ... | producer |
Søren Thorup | ... | producer |
Troels Thorup | ... | producer: talkshow |
Anders Toxværd Nielsen | ... | producer |
Series Editing by
Christian Reineck Bruun | ... | (as Christian Bruun) |
Mark Julius | ||
Anne Dorthe Rafn | ||
Lars Stender | ||
Michael Søegaard | ||
Marlene Vibe Utzon |
Series Production Design by
Hans Ploug |
Series Makeup Department
Karina Taarnager | ... | makeup artist |
Series Production Management
Britt Adamczyk | ... | production manager |
Malene Hagelund | ... | production manager (as Malene Magelund) |
Series Art Department
Uffe Raupach Jensen | ... | graphic artist / vignette |
Gitte Rambow | ... | props |
Series Sound Department
Lars Bangsholt | ... | sound |
Rasmus Bremholm | ... | sound |
Kim Christensen | ... | sound |
Nikolei Haxthausen | ... | sound (as Nickolei Haxthausen) |
Mikkel Ravn Larsen | ... | sound |
Stig Skov | ... | sound |
Series Camera and Electrical Department
Dan Aagard | ... | camera operator (as Dan Aagaard) |
Alex Almbjerg | ... | camera operator |
Rune Evens | ... | camera operator |
Gitte Gammelgaard | ... | camera operator |
Martine Gregersen | ... | camera operator |
Magnus Hansen | ... | camera operator |
Ivo Hedelund | ... | camera operator |
Eja Klai | ... | camera operator |
Peter Vintergaard | ... | camera operator |
Kristian Ægidius | ... | camera operator |
Series Costume and Wardrobe Department
Karina Taarnager | ... | stylist |
Series Editorial Department
Christian Reineck Bruun | ... | editing technician (as Christian Bruun) |
Mark Julius | ... | editing technician |
Anne Dorthe Rafn | ... | editing technician |
Lars Stender | ... | editing technician |
Michael Søegaard | ... | editing technician |
Marlene Vibe Utzon | ... | editing technician |
Series Additional Crew
Cecilie Arensbæk | ... | runner (as Cecilie Arensbak) |
Decard Bentaouzina | ... | shader (as Dihcar Behtaouzina) |
Lotte Bille | ... | competitions coordinator |
Michael Bjørslev | ... | technical coordinator (as Michael Sjørslev) |
Bo Dalum | ... | batcher |
Jan Dawall | ... | technical coordinator |
Anore C. Engelsen | ... | tape technician (as Andre G. Engelsen) |
Rune Frewald | ... | post technical coordinator |
Christian Gade | ... | tape technician |
Didde Glad | ... | production assistant |
Anne Mette Gronemann | ... | logger |
Carsten Horsted | ... | shader (as Carsten Birch Horsted) |
Eva Hyllegaard | ... | logger |
Jonas Israelsson | ... | technical coordinator |
Bjørn Jacobsen | ... | competitions executive (as Bjørn Jakobsen) |
Dorthe Jacobsen | ... | tape technician |
Morten Jacobsen | ... | shader |
Anja Kerido | ... | tape technician |
Johnny Moesgaard Larsen | ... | shader (as Johnny M. Larsen) |
Mette Vinther Larsen | ... | logger |
Tom Aarup Larsen | ... | shader |
Mads Møller | ... | runner (as Mads G. Møller) |
Therese Nauta | ... | batcher |
Nels Nielsen | ... | competitions executive |
Didde Nymand | ... | logger |
Daniel Ortmann | ... | batcher |
Theis Ottosson | ... | batcher (as Theis Ottosen) |
Kevin Rasmussen | ... | shader |
Susanne Juhl Sørensen | ... | logger |
Lea Weck | ... | logger |
Kristian Ægidius | ... | shader |